Aktualności

Oferował sfałszowaną książeczkę sanitarno- epidemiologiczną

Data publikacji 29.07.2022

Policjanci z Bielan zatrzymali mężczyznę, który w Internecie oferował do sprzedaży książeczkę sanitarno- epidemiologiczną oraz orzeczenie przeprowadzeniu badania. Mężczyzna za sprzedaż sfałszowanego dokumentu wziął 100 złotych. 62-latek już usłyszał zarzuty za podrobienie dokumentu i oszustwo. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do bielańskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy, że przeglądając Internet natknęła się na ofertę sprzedaży sfałszowanego dokumentu. Mężczyzna oferował do sprzedaży książeczkę sanitarno- epidemiologiczną oraz orzeczenie o przeprowadzeniu badania. 62-latek za dokument chciał 100 złotych.

Kobieta umówiła się ze sprzedawcą na Bielanach i w międzyczasie powiadomiła policję. Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali mężczyznę, tuż po przeprowadzonej transakcji. 62-latek został przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego, gdzie usłyszał zarzuty za podrobienie dokumentu i oszustwo. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony