Aktualności

Uroczyste obchody Święta Policji w KRP Warszawa V

Data publikacji 25.07.2022

W piątek o godzinie 10.00 w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 103. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystości Święta Policji wziął udział I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Krzysztof Smela, burmistrzowie, przedstawiciele władz lokalnych oraz instytucji na co dzień współpracujących z bielańską policją. W tym roku 155 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Komendant Rejonowy Policji Warszawa V mł. insp. Mariusz Idźkowski podziękował wszystkim funkcjonariuszom za trudną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, a zaproszeni goście złożyli policjantom i pracownikom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Bielańskie obchody 103. rocznicy powstania policji rozpoczęły się zgodnie z ceremoniałem od meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości podinsp. Marcina Kopańskiego, I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji insp. Krzysztofowi Smeli. Po złożonym meldunku, został odegrany i odśpiewany hymn państwowy.

Wszystkich przybyłych gości i policjantów przywitał Komendant Rejonowy Policji Warszawa V mł. insp. Mariusz Idźkowski. Komendant pogratulował awansu wyróżnionym policjantom, złożył im serdeczne życzenia z okazji Święta Policji i podziękował za pełną zaangażowania i poświęcenia codzienną służbę. Swoje podziękowania skierował także do wszystkich władz samorządowych, które z dużym zaangażowaniem współpracują z Policją oraz do rodzin funkcjonariuszy za wsparcie i wyrozumiałość każdego dnia.

W kolejnej części uroczystości policjanci wyróżnieni awansami na wyższe stopnie służbowe z rąk I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji odebrali akty nominacyjne. W tym roku awansowało 155 policjantów z bielańskiej komendy.

Następnie głos zabierali zaproszeni goście. Podczas swojego wystąpienia insp. Krzysztof Smela podkreślił wysokie zaufanie społeczne do polskiej Policji i dobre wyniki w służbie policjantów garnizonu stołecznego. Podziękował także bielańskim funkcjonariuszom za codzienny trud oraz życzył satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Za ciężką służbę na rzecz bezpieczeństwa dziękowali także funkcjonariuszom między innymi Piotr Mazurek- Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady m. st. Warszawy, Grzegorz Pietruczuk- Burmistrz Dzielnicy Bielany,  Agnieszka Stachniak- Rogalska- Prezes Sądu dla Warszawy- Żoliborza, Pani Prokurator Maja Kasperkiewicz- Radtke oraz Dorota Gałczyńska- Zych- Dyrektor Szpitala Bielańskiego.

Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody rzeczowe dla wyróżniających się policjantów, ufundowane przez burmistrzów Bielan i Żoliborza.

Meldunek o zakończeniu uroczystości złożył ponownie I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Wyróżnionym i mianowanym na wyższe stopnie serdecznie gratulujemy!

podinsp. Elwira Kozłowska/e.b.

 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
 • Święto Policji w KRP Warszawa V
Powrót na górę strony