Aktualności

Spotkanie z seniorami na Bielanach

Data publikacji 21.07.2022

W Centrum Rekreacyjno- Sportowym przy ulicy Lindego odbyło się spotkanie z bielańskimi seniorami. Spotkanie zostało zorganizowane przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bielany, w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczny senior”.

Na spotkaniu policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi zaapelowali do seniorów, aby uważali na oszustów i przestrzegali osoby starsze przed kontaktami z osobami, którzy przez telefon podszywają się pod ich bliskich i twierdzą, że są funkcjonariuszami Policji, prokuratorami czy pracownikami banków. Funkcjonariusze apelowali, aby seniorzy zachowali ostrożność i nigdy nie ufali osobom dzwoniącym, nie przekazywali swoich oszczędności, nie ujawniali informacji na temat swoich danych osobowych, w tym posiadanych kont bankowych czy haseł.

W dalszej części spotkania omówione zostały możliwe zagrożenia, na które są narażeni seniorzy w wyniku nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, przypomniano osobom starszym zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów. Na zakończenie spotkania przypomniano numery alarmowe, pod którymi mogą zgłaszać przypadki zagrażające ich bezpieczeństwu.

Seniorzy w trakcie spotkania aktywnie zadawali pytania policjanom dotyczące ich bezpieczeństwa, a także dzielili się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie. Na zakończenie spotkania wręczono ulotki informacyjne oraz zakładki do książek przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

podinsp. Elwira Kozłowska

  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
Powrót na górę strony