Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 27.06.2022

Policjanci pełniący służbę na terenie Bielan i Żoliborza zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, którzy mieli od 1,8 do 3,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez policjantów na ulicy Klaudyny. W zatrzymanym do kontroli seacie kierującą była kobieta, która w organizmie miała 1,86 promila alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na warszawskim Żoliborzu. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem ciężarowym. Mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie 42-latka wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Ostatni z kierowców został zatrzymany na ulicy Wrzeciono. Kierowca volkswagena doprowadził do kolizji drogowej, a potem próbował uciec z miejsca zdarzenia. 36-latek wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości.  Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że w organizmie miał 2,3 promila alkoholu.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/g.p

Powrót na górę strony