Aktualności

Dwaj bracia odpowiedzą za kradzieże rowerów

Data publikacji 20.06.2022

Policjanci z bielańskiej komendy zatrzymali 21-latka, który na portalu internetowym wystawił na sprzedaż kradziony rower. Następnego dnia kryminalni zatrzymali 23-letniego brata mężczyzny. Obaj odpowiedzą teraz za kradzieże rowerów. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy zgłosił się mężczyzna z informacją, że dzień wcześniej na terenie Pragi Północ skradziono mu rower, który właśnie znalazł na jednym z internetowych portali. Jednoślad oferował do sprzedaży mieszkaniec Bielan. Policjanci jeszcze tego samego dnia namierzyli mężczyznę.

21-latek oferujący do sprzedaży rower oświadczył, że znalazł go niedaleko metra Marymont. Pokrzywdzony rozpoznał go jako swoją własność. Rower został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany.

Następnego dnia w rękach kryminalnych znalazł się również brat mężczyzny. Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni mają na swoim koncie kradzież 3 rowerów z garażu podziemnego przy ulicy Parola, które od ręki sprzedali na bazarze.

21-latek i 23-latek już usłyszeli zarzuty za kradzież 3 rowerów o łącznej wartości 2500 złotych. Ponadto 21-latek odpowie jeszcze za kradzież roweru o wartości 700 zł z terenu Pragi Północ.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

Sezon rowerowy w pełni, bielańscy policjanci apelują, aby w przypadku zakupu sprzętu pochodzącego z rynku wtórnego, dołożyć jak najwięcej starań w ustalenie czy taka rzecz nie została uzyskana w wyniku przestępstwa. Przy zakupie należy żądać okazania dokumentów poświadczających własność np. paragonu lub faktury zakupu, czy też wypełnionej i podbitej karty gwarancyjnej. Jeżeli kupowana rzecz posiada numer fabryczny, można zgłosić się ze sprzedającym i kupowanym przedmiotem do najbliższej jednostki Policji, w celu sprawdzenia czy nie jest on zarejestrowany jako kradziony. Jednocześnie przypominamy, że kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego nabywa, podlega grzywnie albo nawet karze pozbawienia wolności.  

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony