Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 razy okradali sklepy bezobsługowe

Data publikacji 31.05.2022

Kryminalni z Żoliborza zatrzymali trzech mężczyzn i nieletnią dziewczynę podejrzanych o kradzieże w sklepach bezobsługowych. 39-latek, 27-latek, 19-latek i 15-latka w ciągu trzech tygodni dokonali 15 kradzieży na łączna kwotę 20.000 złotych. 39-latek usłyszał 7 zarzutów za kradzież, 19-latek dodatkowo za posiadanie dokumentu należącego do innej osoby. 8 zarzutów za usiłowanie i kradzież, w tym kradzież roweru o wartości 4000 złotych usłyszał 27-latek. Sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny.

O kradzieży w bezobsługowym sklepie przy ulicy Dygata policjanci zostali powiadomieni kilka dni temu. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że do sklepu można wejść, mając zainstalowaną aplikację, która generuje kod QR, potrzebny do zeskanowania go przy drzwiach, wówczas drzwi otwierają się automatycznie. Wystarczy wziąć z półki wybrane produkty i można wyjść ze sklepu. Zamontowany system kamer, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym sfinalizuje płatność za pomocą podpiętej karty płatniczej. Sprawcy weszli do sklepu, wzięli towar, ale za niego nie zapłacili i opuścili sklep.

 Funkcjonariusze od razu zaczęli ustalać kim są osoby, które dokonały kradzieży. Analizując materiały, ustalili, że w ciągu ostatnich 3 tygodni, 3 mężczyzn i kobieta, na terenie całej Warszawy dokonali kradzieży albo usiłowali jej dokonać aż 15 razy, działając w różnych konfiguracjach. Sprawcy narazili sklepy na straty sięgające 20 000 złotych.

Kilka dni temu kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, w tym jednego ujętego przez ochroniarza i młodą kobietę.

39-latek usłyszał 7 zarzutów za kradzież, 19-latek dodatkowo za posiadanie dokumentu należącego do innej osoby. 8 zarzutów za usiłowanie i kradzież, w tym kradzież roweru o wartości 4000 złotych usłyszał 27-latek. Wszystkim grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą  nieletniej zajmie się sąd rodzinny.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/rm

Powrót na górę strony