Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 20.05.2022

Policjanci pełniący służbę na terenie Bielan i Żoliborza zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, którzy mieli od 0,6 do 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez bielańskich policjantów na ulicy Rudnickiego. W zatrzymanej do kontroli skodzie kierowcą był 36-letni obywatel Gruzji, który w organizmie miał 2,2 promila alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na warszawskim Żoliborzu. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie 37-letniego obywatela Mołdawii wykazało 1,1 promila alkoholu w jego organizmie.

Ostatni z kierowców został zatrzymany na ulicy Słowackiego. Kierująca peugeotem 37-latka wsiadła za kierownicę w stanie nietrzeźwości.  Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że w organizmie miała 0,6 promila alkoholu.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony