Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież 4 opon z felgami

Data publikacji 29.04.2022

Żoliborscy dochodzeniowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z samochodu zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym przy ulicy Gwiaździstej, dokonali kradzieży 4 opon z aluminiowymi felgami. Właściciel wycenił straty na kwotę blisko 22 000 złotych. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty za kradzież cudzego mienia. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego żoliborskiego komisariatu zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował policjantów o kradzieży 4 opon z aluminiowymi felgami. Pojazd, z którego zabrano koła znajdował się na parkingu niestrzeżonym przy ulicy Gwiaździstej. Sprawcy dodatkowo uszkodzili przednie nadkole. Właściciel wycenił straty na łączną kwotę blisko 22 000 złotych.

Sprawa od razu trafiła w ręce żoliborskich policjantów. Dochodzeniowy zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym został zarejestrowany wizerunek jednego ze sprawców. Po nitce do kłębka ustalili, że za kradzieżą stoją dwaj koledzy, 42-letni i 20-letni mieszkańcy Pragi.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali obu mężczyzn i odzyskali skradzione koła. 20 i 42-latek już usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/g.p

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Odzyskane koła
Powrót na górę strony