Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi dla seniorów

Data publikacji 13.04.2022

Kilka dni temu policjanci spotkali się z najstarszymi mieszkańcami Bielan. Funkcjonariusze mówili seniorom o zagrożeniach, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, głównie tych związanych z oszustwami metodą „na wnuczka, policjanta czy administratora”. Każdy z uczestników spotkania otrzymał upominek ufundowany przez bielańskie Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Niemal każdego dnia w mediach pojawiają się informacje o kolejnych zatrzymaniach oszustów podających się za policjantów, prokuratorów czy też członków rodzin. Przestępcy wprowadzają w błąd swoje ofiary i wyłudzają od nich ogromne kwoty pieniędzy będące często dorobkiem całego życia.

Takich przestępców zatrzymują również bielańscy policjanci odzyskując jednocześnie wyłudzoną wcześniej gotówkę. Musimy jednak pamiętać, że wciąż pojawiają się nowi oszuści. Stąd inicjatywa policjantów z Bielan mająca na celu uchronienie potencjalnych ofiar przestępców podających się za policjantów czy prokuratorów.

W trosce o starsze osoby bielańscy dzielnicowi oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną od dłuższego już czasu spotykają się z seniorami. Tym razem gościli w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów nr 2 przy ul. Wrzeciono.

Policjantka opowiedziała zebranym o oszustach dokonujących przestępstw na osobach starszych, przekazała seniorom niezbędną wiedzę, jak nie paść ofiarą przestępstw metodą „na krewnego, policjanta, administratora czy prokuratora”. Funkcjonariuszka opisała sposoby działania przestępców i podała wiele przykładów z życia.

Zwróciła również uwagę seniorom na ich bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej. Podkreślała, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych. Tłumaczyła też, jak bezpiecznie korzystać z komunikacji miejskiej i nie paść ofiarą kieszonkowca.

Seniorzy w skupieniu wysłuchali wszystkich policyjnych rad. Mogli również indywidualnie porozmawiać z dzielnicowymi i omówić nurtujące ich problemy.

Na zakończenie spotkania wszyscy seniorzy otrzymali upominki ufundowane przez bielańskie BBiZK.

podinsp. Elwira Kozłowska

  • Policjanci na spotkaniu
  • Policjantka na spotkaniu
  • Policjanci na spotkaniu
Powrót na górę strony