Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zawahał się i ruszył w pościg- podziękował mu Komendant

Data publikacji 30.03.2022

Wczoraj, Komendant Rejonowy Policji Warszawa V mł. insp. Mariusz Idźkowski wręczył podziękowania i pogratulował wzorowej społecznej postawy obywatelowi, który nie zawahał się ani chwili i przyszedł z pomocą pokrzywdzonemu, którego chwilę wcześniej napadło dwóch mężczyzn. Spotkanie, na które Pan Maciej przyszedł z 4-letnim synem było doskonałą okazją do poznania tajników policyjnej pracy.

W spotkaniu, które odbyło się wczoraj w bielańskiej komendzie wziął udział Komendant Rejonowy Policji Warszawa V mł. insp. Mariusz Idźkowski, Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V mł. insp. Mariusz Oniszczuk, Pan Maciej, który  wykazał się niezwykłym refleksem, zaangażowaniem i odwagą oraz jego 4-letni syn. Podczas spotkania Komendant wręczył Panu Maciejowi list gratulacyjny oraz i podziękował za jego bohaterskie zachowanie. Pamiątkowy upominek otrzymał również 4-letni syn Pana Macieja.

Kilka dni temu, Pan Maciej wraz z drugim przypadkowym świadkiem ruszył w pościg za dwoma mężczyznami, którzy chwilę wcześniej dokonali kradzieży rozbójniczej na mężczyźnie stojącym na przystanku autobusowym. Dzięki ich natychmiastowej reakcji obaj sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Zachowanie obu mężczyzn zasługuje na najwyższe uznanie.

Wizyta w komendzie była również doskonałą okazją aby poznać tajniki pracy w policji. Najmłodszy uczestnik spotkania, miał okazję przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. W policyjnej czapce, kamizelce i ze stacją w ręku miał okazję usiąść w radiowozie. Technik kryminalistyki wykonał również odbitki linii papilarnych oraz zrobił pamiątkowe zdjęcie.

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i zaangażowanie oraz gratulujemy bohaterskiej postawy.

PRZYPOMNIJMY!

Około 21.00 pokrzywdzony stał na przystanku autobusowy i trzymał w ręku telefon komórkowy. W pewnym momencie podeszło do niego dwóch mężczyzn i wyrwało mu z ręki aparat. Gdy pokrzywdzony próbował odzyskać swoją własność został uderzony w twarz. Sprawcy uciekli, na szczęście nie oddalili się daleko, gdyż w pościg za nimi ruszyło dwóch przypadkowych świadków, którzy ujęli sprawców po krótkim pościgu

N miejsce został wezwana policja. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 19 i 20 lat. Obaj panowie byli nietrzeźwi.

Policjanci z bielańskiej komendy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów za kradzież rozbójniczą.

Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn policyjny dozór. Mają oni 5 razy w tygodniu stawiać się na komendzie, poza tym mają powstrzymywać się od spożywania alkoholu, nie mogą też zbliżać się i kontaktować z pokrzywdzonym.

Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/mn

  • Pan Komendant wręcza list gratulacyjny
  • Pan Komendant wręcza upominek
  • Wspólne zdjęcie uczestników spotkania
  • Policjant z dzieckiem na tle radiowozu
  • Policjant z dzieckiem w radiowozie
Powrót na górę strony