Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy w podwieszanym suficie

Data publikacji 03.02.2022

Dzięki policjantom z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na rynek nie trafi nielegalny towar. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 32 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mundurowi znaleźli nielegalny towar w mieszkaniu należącym do 55-latki i 56-latka. Papierosy trafiły do policyjnego depozytu, a małżeństwo poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy uzyskali informację dotyczącą sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Z informacji wynikało, że papierosy z przemytu znajdują się w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy.

Policjanci podjęli więc obserwację tego lokalu. Około godziny 8.00 zauważyli kobietę, która wyszła z mieszkania z dużymi torbami. Okazało się, że 55-latka przy sobie miała kilkaset paczek papierosów. Funkcjonariusze przystąpili więc do przeszukania mieszkania, z którego wyszła kobieta. W lokalu, w podwieszanym suficie policjanci ujawnili ponad 1000 paczek papierosów. Policjanci papierosy zabezpieczyli i zatrzymali również przebywającego w domu męża 55-latki.

W sumie, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 32 000 sztuk papierosów. Przeznaczone do sprzedaży produkty nie posiadały wymaganych prawem polskich znaków akcyzy skarbowej. Małżeństwo usłyszało już zarzuty wynikające z kodeksu karnoskarbowego. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oraz podatku VAT szacuje się łącznie na kwotę prawie 38 000 złotych.

podinsp. Elwira Kozłowska/mg

Powrót na górę strony