Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana w schowku

Data publikacji 31.01.2022

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali 20-latka, który posiadał marihuanę. Mężczyzna środki odurzające ukrył w przednim schowku pojazdu. Kierowca mercedesa już usłyszał zarzut za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tuż po 17.00  na ul. Słodowiec policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy mercedesa, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Podczas legitymowania z wnętrza pojazdu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. Funkcjonariusze sprawdzili kierowcę i pojazd. W przednim schowku pojazdu ujawnili susz roślinny.

W trakcie wykonywania dalszych czynności, kierowca przyznał się, że susz stanowi jego własność. Susz został zabezpieczony jako dowód w sprawie.

20-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wstępne badania testerem narkotykowym potwierdziły, że to marihuana. Mężczyzna już usłyszał zarzut za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/mg

 

Powrót na górę strony