Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój na Bielanach, zatrzymanie w Krynicy Zdrój

Data publikacji 09.12.2021

W Krynicy Zdrój kryminalni z Bielan zatrzymali 28-latka, który dokonał rozboju na mężczyźnie poznanym kilka godzin wcześniej w pociągu relacji Warszawa- Grodzisk Mazowiecki. 28-latek już usłyszał zarzuty w prokuraturze. Teraz mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku września. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w pociągu relacji Grodzisk Mazowiecki - Warszawa poznał przypadkowego mężczyznę. Panowie bardzo szybko znaleźli wspólny język i przez następnych kilka godzin spożywali razem alkohol. Ich wspólna znajomość zakończyła się na Młocinach, gdzie 28-latek pobił swojego nowopoznanego znajomego i zabrał mu telefon komórkowy o wartości 500 złotych. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony zgłosił fakt rozboju na policji.

Kryminalni z Bielan na podstawie prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, gdzie najprawdopodobniej przebywa 28-latek podejrzany o dokonanie rozboju. Funkcjonariusze musieli pojechać do województwa małopolskiego do Krynicy Zdrój. To tam ukrył się 28-latek.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w jednym z hoteli na terenie Krynicy Zdrój i przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego w Warszawie. Prokurator Rejonowy przedstawił mężczyźnie zarzut rozboju. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/ea

 

 

Powrót na górę strony