Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawo jazdy kupił za 200 dolarów

Data publikacji 15.11.2021

Policjanci z Bielan zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili u kierowcy sfałszowane prawo jazdy. 22-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego. Śledczy przedstawili mu już zarzuty. O wysokości kary wkrótce zadecyduje sąd.

Wywiadowcy z Bielan, na ulicy Kochanowskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Policjanci poprosili kierowcę o okazanie dokumentów. Po otrzymaniu ich, podejrzenia mundurowych wzbudził wygląd prawa jazdy. Po sprawdzeniu dokumentu, okazało się, że blankiet został sfałszowany. Prawo jazdy zostało zabezpieczone, a kierowca został zatrzymany.

Obywatel Ukrainy przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego. Podczas przesłuchania wyszło na jaw, że 22-latek kupił prawo jazdy od znajomego za 200 dolarów. Dochodzeniowcy już przedstawili mężczyźnie zarzuty za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Teraz kierowcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

 

Powrót na górę strony