Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania od mamy 10-miesięcznego chłopca

Data publikacji 14.07.2021

Policyjna służba to nie tylko ściganie przestępców, to także pomoc potrzebującym w wielu różnych sytuacjach. Miło jest zarówno policjantom, jak i ich przełożonym, kiedy otrzymują podziękowania za swoją pracę. Na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V wpłynęły podziękowania od mamy 10-miesięcznego chłopca, który został zatrzaśnięty w samochodzie i którego uwolnili policjanci pełniący służbę ponadnormatywną.

W miniony weekend sierż. szt. Andrzej Sierański z wydziału prewencji bielańskiej komendy i sierż. szt. Tomasz Biliński z KSP pełnili służbę ponadnormatywną w rejonie ulicy Żeromskiego, gdzie odbywała się Bielańska Wyprzedaż Garażowa. W pewnym momencie zostali poproszeni o pomoc przez kobietę, której synek został zatrzaśnięty w samochodzie. Cała sytuacja trwała zaledwie kilka minut, ale była niezwykle stresująca dla kobiety. Dzięki sprawnej i skutecznej akcji policjantów mały chłopiec szybko znalazł się w rękach mamy.

Na ręce mł. insp. Mariusza Idźkowskiego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V wpłynęły pisemne podziękowania od mamy 10-miesięcznego chłopca. Kobieta podziękowała za empatię oraz szybką, owocną i skuteczną akcję otwarcia samochodu.

Podziękowania i wdzięczność od osób, którym pomagamy, rekompensują trudy często niebezpiecznej pracy policyjnej. Szczególnie jest nam miło, kiedy ktoś pamięta o słowie „dziękuję”.

nadkom. Elwira Kozłowska/is

 

Powrót na górę strony