Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali zabronione prawem substancje

Data publikacji 31.05.2021

Policjanci z wydziału prewencji z Bielan skontrolowali pojazd, w którym przebywały trzy młode osoby. U dwóch z nich w mieszkaniu ujawnione zostały środki odurzające. 22-latkowie swoje wejście w dorosłość zaczną od konfliktu z prawem. Tłumaczenie, że to tylko na własny użytek nie pomogło. Policjanci ponownie przypominają, że w Polsce posiadanie nawet najmniejszej ilości środków odurzających jest zabronione.

Wywiadowcy z Bielan, podczas wieczornej służby na terenie dzielnicy zwrócili uwagę na zaparkowanego forda, w którym przebywało trzech 22-latków. Podczas kontroli wyszło na jaw, że młodzi ludzie mają kontakt z narkotykami i w swoich mieszkaniach przechowują środki odurzające na własny użytek. Narkotyki zostały zabezpieczone, a młodzi ludzie trafili do bielańskiej komendy.

Kolejny raz policjanci przypominają, że przepisy polskiego prawa nie zmieniły się.  Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie środków odurzających lub substancji psychoaktywnych podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Warto o tym przypominać, ponieważ dwaj 22-letni koledzy swoje wejście w dorosłość rozpoczną teraz od konfliktu z prawem.

nadkom. Elwira Kozłowska/is

Powrót na górę strony