Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Kolejne kroki w walce z koronawirusem
W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzane są kolejne ograniczenia. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Oprócz tego zmienione są zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?
Dodano: 31.03.2020 -
Jesteś objęty kwarantanną? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”
Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.
Dodano: 31.03.2020 -
Instrukcja korzystania z aplikacji "Kwarantanna domowa"
Aplikacja „Kwarantanna domowa” - szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla objętych kwarantanną – to główny cel! Jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store. Zachęcamy do korzystania z aplikacji „Domowa kwarantanna” i zamieszczamy instrukcję korzystania z niej.
Dodano: 31.03.2020 -
#zostanwdomu
Na ulice Warszawy wyjechali policjanci, którzy przez głośniki radiowozów apelują do mieszkańców miasta o pozostanie w domach. „Prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeśli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze i najbliższych” - brzmi policyjny komunikat. Stołeczna policja prowadzi ponad 60 postępowań, zarówno w oparciu o przepisy kodeksu postępowania karnego, jak i kodeksu wykroczeń, związanych z możliwością naruszenia zasad kwarantanny.
Dodano: 31.03.2020 -
Przeżyjmy to razem - pandemia KORONAWIRUS. Wskazówki dla policjantów
Czas epidemii jest trudnym momentem dla wszystkich obywateli. To OKRES ograniczonej izolacji, zmiany codziennych nawyków, przystosowania się do nowych warunków, poczucia zagrożenia i lęku o siebie i bliskich. Służby pracujące na pierwszej linii, w tym nasi policjanci codziennie są narażeni na zagrożenia jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa co może wzmagać poczucie lęku i niepewności. Wydział Psychologów Komendy Stołecznej Policji podpowiada jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie.
Dodano: 31.03.2020 -
Zamień swój dom w bezpieczną cybertwierdzę
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP we współpracy z NASK (Naukową i Akademicką Siecią Komputerową) oraz Europolem przypominają o najważniejszych zasadach cyberbezpieczeństwa. #zostanwdomu to czas aktywnego korzystania z Internetu. Wiążą się z tym możliwości zdalnych zakupów czy kontaktu z bliskimi i znajomymi, ale to także przestrzeń aktywności oszustów. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.
Dodano: 31.03.2020 -
Zatrzymany z marihuaną
33-latek został zatrzymany przez wywiadowców z Bielan na parkingu. Mężczyzna posiadał przy sobie 10 gramów marihuany. Śledczy już przedstawili mu zarzut za posiadanie środków odurzających. Teraz zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 30.03.2020 -
Miał przy sobie kokainę, sporą gotówką próbował przekupić policjantów
20 tys. złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych to kwota, jaką zaproponował bielańskim wywiadowcom zatrzymany przez nich 39-latek. Mężczyzna miał przy sobie kilka gramów kokainy. Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za usiłowanie wręczenia łapówki oraz posiadanie środków odurzających. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 27.03.2020 -
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem
W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
Dodano: 26.03.2020 -
Jak korzystać z aplikacji "Kwarantanna domowa"?
Poniżej specjalnie przygotowane ulotki, które będą m. in. rozdawane na przejściach granicznych - zachęcamy do ich przesłania, wydrukowania, przekazania - rodzinie i znajomym!
Dodano: 26.03.2020