Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie policjantów z Bielan w przestępczość narkotykową

Data publikacji 01.08.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli łącznie prawie pół kilograma narkotyków, ponad 22 tys. złotych i 415 euro. Amfetamina, mefedron, heroina i marihuana miały zostać rozprowadzone na terenie Bielan i Żoliborza. Zatrzymany usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Wobec 41-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  otrzymali informację o mężczyźnie, który może zajmować się rozprowadzaniem środków odurzających i psychotropowych na terenie Bielan i Żoliborza. Funkcjonariusze ustalili, że narkotyki mogą być przechowywane w wynajmowanym garażu. Około godziny 13 zauważyli mężczyznę jadącego skuterem. Był to 41-latek będący w ich zainteresowaniu, został zatrzymany.

W garażu, pojeździe oraz mieszkaniu wynajmowanym przez zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli wagi elektroniczne, torebki foliowe z substancją koloru białego, jasnobrązowego oraz suszu roślinnego. Część z narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do dalszej dystrybucji. Ponadto policjanci ujawnili pieniądze w kwocie ponad 22 tys. złotych oraz 415 euro. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji okazało się, że są to amfetamina, mefedron, heroina oraz marihuana.

Po zebraniu materiału dowodowego 41-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu.

Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa, a działając w warunkach recydywy może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

ks

Powrót na górę strony