Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji

Data publikacji 05.11.2012

"Odchodzę z Policji, ale dalej będę policjantem. Nie mówię żegnam, ale mówię do widzenia" - takimi słowami pożegnał się dziś z przełożonymi, komendantami rejonowymi, powiatowymi, naczelnikami wydziałów KSP, pracownikami cywilnymi oraz zaproszonymi gośćmi, odchodzący na emeryturę zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tadeusz Bereda. Uroczystość odbyła się w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji. Za 30-letnią służbę podziękował komendantowi nadinspektor Mirosław Schossler.

W Białej Sali Komendy Stołecznej Policji odbyła się dziś uroczystość pożegnania, odchodzącego na emeryturę inspektora Tadeusza Beredy, który od 17 maja 2007 roku był zastępcą Komendanta Stołecznego Policji odpowiedzialnym za pion prewencji. Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Mirosław Schossler, dziękując za wpółpracę dotychczasowemu zastępcy, podkreślił jego zasługi dla garnizonu stołecznego, które wymagały podejmowania trudnych decyzji, budowania poczucia bezpieczeństwa i autorytetu wśród policjantów. Komendant Schossler podkreślił przede wszystkim zaangażowanie inspektora Tadeusza Beredy w zabezpieczenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Jak mówił, "to dzięki Panu policjanci byli tam, gdzie powinni. Teraz szanuję Pana decyzję o odejściu w stan spoczynku. Emerytura też jest piękna".  

Za wieloletnią współpracę komendantowi Beredzie w imieniu wojewody mazowieckiego podziękował wicewojewoda Tadeusz Piątek: "był Pan, czuwał i realizował zadania, a przejście na emeryturę to zakończenia jakiegoś etapu w życiu". Słowa podziękowania za wieloletnią służbę na rzecz miasta stołecznego wyraziła w imieniu prezydent Warszawy i swoim Pani Ewa Gawor - dyrektor BBiZK m.st. Warszawy.  

Ksiądz Józef Jachimczak zauważył, że odchodzący komendant miał w sobie bardzo dużo człowieczeństwa, humanizmu i czegoś takiego czego nie dało się ukryć: "byłeś policjantem, twardym, nieugiętym, ale ja widziałem łzy w Twoich oczach. I za to wyrażam swą wdzięczność".

Na zakończenie odchodzący komendant inspektor Tadeusz Bereda podziękował za współpracę wszystkim komendantom stołecznym, z którymi współpracował, komendantom rejonowym, powiatowym, naczelnikom wydziałów KSP, policjantom i pracownikom cywilnym.

eb/ea 

Powrót na górę strony