Aktualności

Policja na straży bezpieczeństwa – zatrzymano trzech pijanych kierowców

Data publikacji 21.05.2025

Stołeczni i bielańscy policjanci wykazali się pełnym profesjonalizmem, zatrzymując trzech nietrzeźwych kierowców na warszawskich drogach. Dzięki czujności funkcjonariuszy, którzy skutecznie reagowali na niebezpieczne zachowanie, udało się zapobiec potencjalnym tragediom. Policjanci nie tylko wyeliminowali zagrożenie, ale także przypomnieli o swojej roli w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy. Każdy z zatrzymanych miał ponad promil alkoholu we krwi.

W ostatnich dniach stołeczni i bielańscy policjanci zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierowców. Każdy z nich miał 40 lat i każdy zdecydował się prowadzić pojazd, mimo znacznego stężenia alkoholu w organizmie.

Pierwszy z mężczyzn, obywatel Ukrainy, został zatrzymany na ulicy Pułkowej przez funkcjonariuszy prewencji. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Chwilę później, na ulicy Wrzeciono, w ręce policjantów wpadł kierowca dacii – badanie alkomatem pokazało 1,3 promila. Rekordzista został zatrzymany na ulicy Bogusławskiego przez funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego stołecznej policji. Mężczyzna prowadził skodę, mając aż 2,7 promila alkoholu we krwi.

Wszyscy trzej kierowcy zostali zatrzymani, a sprawami zajmują się teraz policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz.

Prawa jazdy już stracili, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejne przypadki, które pokazują, jak niebezpieczne jest ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Alkohol i kierownica to mieszanka, która zagraża nie tylko samemu kierowcy, ale i wszystkim innym uczestnikom ruchu. Czas reakcji, zdolność oceny sytuacji i koncentracja – wszystko to jest zaburzone pod wpływem alkoholu. Przekłada się to na większe ryzyko wypadków, w tym tragicznych.

Policja apeluje o większą odpowiedzialność na drogach. Jeśli planujesz spożywać alkohol, pomyśl o alternatywach. Zrezygnuj z prowadzenia pojazdu – poproś o podwózkę, skorzystaj z komunikacji miejskiej lub zamów transport. Reaguj, gdy widzisz, że ktoś po alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę. Taka reakcja może uratować życie – nie tylko kierowcy, ale także pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

podinsp. Elwira Kozłowska/ea

 

Powrót na górę strony