Mobilna profilaktyka na „Biwaku Dzikich Dziewcząt”
Profilaktyka to bardzo ważna część służby w Policji. Dlatego każdego dnia policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą aby edukować i przypominać najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Szczególnie teraz, gdy rozpoczęły się wakacje, a dzieci spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu. Tym razem policjantka z bielańskiej komendy wraz z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, odwiedziła dziewczyny przebywając na „Biwaku Dzikich Dziewcząt” w Letniej Bazie Bielany przy ulicy Trenów.
Profilaktyka to bardzo ważna część służby w Policji. Dlatego każdego dnia policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą aby edukować i przypominać najważniejsze zasady bezpieczeństwa.
Wakacje to upragniony wolny czas od nauki dla dzieci i młodzieży, a dla funkcjonariuszy to wytężony czas pracy profilaktycznej w terenie, ponieważ naszym priorytetem jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Dlatego też mundurowi pojawiają się w parkach, na placach zabaw, boiskach i piknikach rodzinnych, by za pomocą krótkometrażowych filmików przestrzegać przed zagrożeniami na drodze. Edukują młodzież jak właściwie zachować się nad wodą oraz na jaki numer alarmowy należy zadzwonić, by wezwać pomoc w nagłych sytuacjach.
W ostatnim czasie, policjantka zajmującą się profilaktyką społeczną oraz policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, odwiedziła dziewczyny przebywając na „Biwaku Dzikich Dziewcząt” w Letniej Bazie Bielany przy ulicy Trenów. Mundurowi przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, poruszania się po drodze, nawiązywania kontaktu z osobami obcymi, a w szczególności jak ważne jest noszenie odblasków i kasku podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze.
W trakcie spotkania młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy oraz właściwymi postawami podczas poruszania się po drodze.Podczas spotkania najmłodsi mogli również z bliska zobaczyć elementy policyjnego umundurowania oraz wyposażenie który stróże prawa wykorzystują w codziennej służbie. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu, włączyć sygnały świetle i dźwiękowe.Mamy nadzieję, że dzięki rozmowom, dzieci unikną wielu niebezpieczeństw, będą bardziej ostrożne w swoich poczynaniach i zadbają o to, żeby wakacje były wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczki edukacyjne „Kapitan Wyderka”.
podinsp. Elwira Kozłowska/JW