Aktualności

Jeździsz rowerem lub hulajnogą? Załóż kask!

Data publikacji 08.06.2024

Każdy uczestnik ruchu drogowego ma swoje prawa, ale i obowiązki. Dotyczy to również rowerzystów i osób poruszających się hulajnogą. Dbając o własne niebezpieczeństwo pamiętaj, by założyć kask, sprawdzić stan techniczny sprzętu i przypomnieć sobie obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU, skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.

Prowadzona akcja ma na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych, jak też promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu.

Jednośladów na naszych drogach jest coraz więcej. Kierują nimi osoby w różnym wieku, w tym też niepełnoletnie. Jednak każdy użytkownik tego typu pojazdu powinien mieć na uwadze, że uczestnicząc w wypadku drogowym narażony jest na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego ale innych osób, dla kilku chwil emocji.

PAMIĘTAJ! > KASK > ELEMENTY ODBLASKOWE> STAN TECHNICZNY POJAZDU mają wpływ na Twoje BEZPIECZEŃSTWO!

ek/KSP

Powrót na górę strony