Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego

Data publikacji 07.11.2023

W ostatnich dniach bielańscy i stołeczni policjanci zatrzymali do kontroli drogowych osoby, które nie powinny wsiadać za kierownicę. Byli wśród nich nietrzeźwi kierowcy, którzy we krwi mieli od 0,8 do 1,7 promila alkoholu we krwi. Wszyscy odpowiedzą za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Stołeczni funkcjonariusze na ulicy Pułkowej podjęli kontrolę wobec mężczyzny kierującego BMW. Podczas interwencji mundurowi wyczuli od 47-latka woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że kierowca w organizmie miał 1,7 promila alkoholu.

Kolejną interwencję wobec kierowcy renaulta podjęli mundurowi na ulicy Wrzeciono. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości. Mundurowi postanowili więc zbadać mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie. Za chwilę przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości obywatela Turcji wykazało, że jest on nietrzeźwy i w organizmie ma prawie 1 promil. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Trzeci z kierowców zatrzymany został na ulicy Przy Agorze. Kierowca mercedesa we krwi miał 1,5  promila. Obywatel Tadżykistanu został zatrzymany i trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego.

Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony