Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7-letnie dziecko zgubiło się na Bielanach. Zareagowała mieszkanka miasta i policjant

Data publikacji 01.06.2023

Do Komendy Rejonowej Policji Warszawa V wpłynęła informacja o kilkuletnim, zapłakanym chłopcu, który przebywał na jednej z ulic Bielan bez opieki osoby dorosłej. Losem dziecka zainteresowała się mieszkanka miasta, która zauważyła zagubionego chłopca. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci niezwłocznie zajęli się tą sprawą, a chłopiec powrócił pod opiekę mamy.

Tuż po godzinie 18.00, jedna z mieszkanek Bielan zauważyła kilkuletniego chłopca, przy którym nie było żadnej dorosłej osoby. Zainteresowała się tą sytuacją, podeszła do dziecka i nawiązała z nim kontakt. Okazało się, że chłopiec był pod opieką mamy i wujka, ale się zgubił. W najbliższej okolicy kobieta nie dostrzegła jego opiekunów, dlatego w trosce o los dziecka przyszła po pomoc do Wydziału Prewencji znajdującego się przy ulicy Broniewskiego.

Na miejsce od razu udał się policjant z Wydziału Prewencji asp. szt. Marek Radomski.  W rozmowie z 7-latkiem ustalił, że chłopiec był z mamą  i wujkiem na spacerze, ale pewnym momencie zorientował się, że nie ma jej w pobliżu i nie wiedział, gdzie ma jej szukać. Chłopiec powiedział policjantom, jak ma na imię, ale nie potrafił powiedzieć gdzie mieszka. Policjant zaprowadził chłopca do komendy i poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego. W trakcie ustalania informacji, policjant zauważył kobietę biegnącą w kierunku budynku, w którym mieści się policja. Była to mama zagubionego chłopca. Okazało się, że chłopiec odjechał rowerem, mama straciła go z oczu, a po jego zniknięciu próbowała go odnaleźć, ale bezskutecznie. Na szczęście historia zakończyła się szczęśliwie, a chłopiec cały i zdrowy wrócił pod opiekę mamy.

Mając na uwadze powyższą historię apelujemy do mieszkańców o reagowanie w podobnych sytuacjach. Zainteresujmy się losem każdej osoby, której zachowanie wskazuje, że mogła się zagubić. Może to być zarówno osoba małoletnia, senior czy też każda inna osoba z problemami zdrowotnymi. Dodatkowo pamiętajmy, aby od najmłodszych lat uczyć swoje dzieci, by potrafiły przekazać najważniejsze informacje o sobie - jak się nazywają, gdzie mieszkają oraz jaki jest numer telefonu kontaktowego, przynajmniej do jednego z rodziców lub prawnych opiekunów. W sytuacji takiej, która spotkała 7-letniego chłopca, informacje te pozwolą podjąć służbom skuteczne działania.

Pamiętajmy również, że wpajanie naszym pociechom wiedzy, iż policjanci mogą im pomóc w trudnych i kłopotliwych sytuacjach, może uratować życie lub zdrowie im albo innym osobom.

podinsp. Elwira Kozłowska/ awg

Powrót na górę strony