Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18 bezpłatnych tankowań - zatrzymany usłyszał zarzuty

Data publikacji 03.02.2023

Dzielnicowi z Żoliborza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże paliwa na stacjach benzynowych. Mężczyzna od połowy sierpnia odwiedzał różne stacje, zawsze tym samym autem i tankował, po czym nie płacił. Żoliborscy policjanci zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili 32-latkowi zarzuty za 18 kradzieży, a łączna suma strat wyniosła blisko 2 tysiące złotych.

Do kradzieży paliwa na terenie różnych stacji paliw dochodziło od połowy sierpnia.  Właściciele stacji zgłaszali ten fakt w żoliborskim komisariacie. Wszystko wskazywało na to, że związek z nimi może mieć ten sam mężczyzna. Funkcjonariusze, zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Okazało się, że mężczyzna w ciągu kilku miesięcy, 18 razy podjeżdżał peugeotem na różne stacje i tankował paliwo, na łączną kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

Policjanci z żoliborskiego komisariatu ustalili, że za kradzieżą paliw stoi 32-letni mężczyzna. Ich ustalenia potwierdziły nagrania z monitoringu. Dzielnicowi podczas obchodu zauważyli i zatrzymali sprawcę kradzieży,

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty za 18 kradzieży paliwa. Teraz 32-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/ pk

 

 

Powrót na górę strony