Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani na terenie dzielnicy Bielany

Data publikacji 22.11.2022

W ciągu kilku dni stołeczni i bielańscy policjanci pełniący służbę na terenie dzielnicy Bielany udaremnili jazdę 3 nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani mieli od 2,4 do 2,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Na ulicy Kasprowicza stołeczni policjanci zatrzymali kierującącą toyotą do kontroli drogowej, gdyż jej styl jazdy wskazywał na to, że kierująca może znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu. 59-latka kierująca samochodem we krwi miała 2,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana, a pojazd został odholowany na policyjny parking. 

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany na ul. Wybrzeże Gdyńskie. 43-letni kierowca forda wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając we krwi 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez bielańskich patrolowców i przewieziony do bielańskiej komendy.

Kierowcę mającego we krwi 2,8 promila alkoholu zatrzymali policjanci z bielańskiej patrolówki, na ulicy Nocznickiego. Mężczyzna został ujęty przez obywatela, który swoim pojazdem jechał za kierowcą renaulta, którego styl jazdy jednoznacznie wskazywał, że kierowca ma problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący, za czyn którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony