Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po raz drugi, policjantka w dniu wolnym zatrzymała pijanego kierowcę

Data publikacji 04.11.2022

Policjantka z Bielan już po raz drugi udowodniła, że będąc funkcjonariuszem na służbie jest się zawsze, nawet mając wolne. St. sierż. Joanna Bogusz zatrzymała kierowcę, który jechał samochodem mając w organizmie 3,2 promila. Mężczyzna w samochodzie przewoził 12-letnie dziecko. Za to przestępstwo kierowcy grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

St. sierż. Joanna Bogusz jest policjantką Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego KRP Warszawa V. W bielańskiej komendzie służy od ponad 3 lat. W dniu wolnym od służby, około 13.00 jechała swoim samochodem ulicą Światowida. Jej uwagę zwrócił mężczyzna, który zatrzymał się na torach tramwajowych. Policjantka podeszła do samochodu, aby sprawdzić, czym spowodowane są trudności z dalszą jazdą.  Od kierowcy wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Policjantka próbowała otworzyć drzwi, niestety kierowca odjechał. Wtedy st. sierż. Joanna Bogusz wezwała patrol policji, a sama ruszyła za kierowcą skody.

Kierowca zaczął uciekać, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej. Swoją podróż zakończył na ścianie parkingu podziemnego jednej z galerii handlowych. Policjantka zatrzymała mężczyznę, który próbował oddalić się z miejsca zdarzenia i przekazała patrolowi policji, który już po kilku minutach przyjechał pod wskazany adres. Okazało się, że kierowca przewoził w samochodzie 12-letnią dziewczynkę.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdecydowana postawa sierż. Joanny Bogusz po raz kolejny przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.  

podinsp. Elwira Kozłowska/ea

Powrót na górę strony