Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dbamy o bezpieczeństwo dzieci w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data publikacji 18.07.2022

Lato w pełni, trwają wakacje. Jak co roku nie wszystkie dzieci wyjechały na zorganizowany wypoczynek poza Warszawę. Tym, które pozostały w stolicy, władze miasta zapewniły możliwość skorzystania z zajęć w ramach programu „Lato w Mieście”. Inicjatywę tę bardzo aktywnie wspierają policjanci oraz pracownicy delegatury BBiZK m. st. Warszawy, którzy również podczas wakacji czuwają i dbają o bezpieczeństwo najmłodszych.

W ostatnich dniach policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowymi oraz pracownikami bielańskiej delegatury BBiZK m. st. Warszawy odwiedziła Centrum Rekreacyjno- Sportowe przy ulicy Lindego.

Podczas tego spotkania dzieci zapoznały się z najważniejszymi zasadami bezpiecznego wypoczynku. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu nad wodą. W ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjantka opowiedziała dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć, zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Uczniowie przypomnieli sobie również numery alarmowe oraz jak skutecznie zareagować w sytuacji zaistnienia niebezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały plecaki ufundowane przez CRS Bielany oraz książeczki edukacyjne "Kapitan Wyderka", które przekazało BBiZK.

Wakacyjne spotkania z dziećmi są po to by odpoczynek od szkoły był radosny oraz bezpieczny i by wszyscy cali i zdrowi powrócili we wrześniu do szkolnych ławek.

 podinsp. Elwira Kozłowska/ea

  • Policjanci na spotkaniu
  • Policjanci na spotkaniu
  • Policjanci na spotkaniu
  • Policjanci na spotkaniu
  • Policjanci na spotkaniu
  • Policjanci na spotkaniu
  • Policjanci na spotkaniu
Powrót na górę strony