Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje z bielańską policją w kinie „Wisła”

Data publikacji 21.07.2021

W czasie wakacji uczniowie wypoczywający w stolicy mogą korzystać z organizowanych zajęć między innymi w szkołach. Znajdują tam nie tylko opiekę, ale również szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Aby wypoczynek był nie tylko interesujący, ale przede wszystkim bezpieczny, policjanci z Bielan i Żoliborza z przedstawicielami BBiZK odwiedzają poszczególne placówki oraz przypominają wówczas dzieciom o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw i jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń. Tym razem gościli w kinie ,,Wisła''.

W ubiegłym tygodniu policjanci z bielańskiej komendy wspólnie z pracownikiem delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy odwiedzili kino „Wisła” na warszawskim Żoliborzu.

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną omówiły podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomniały o prawidłowych zachowaniach w domu, na podwórku oraz zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerze. Głównym tematem zajęć było jednak bezpieczeństwo nad wodą, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W czasie zajęć dzieci były bardzo aktywne i chętnie dzieliły się posiadaną wiedzą . Doskonale wiedziały, co zabrać ze sobą nad wodę i gdzie wolno się kąpać, a gdzie jest to zabronione. Poznały również wzory znaków, które znajdują się w pobliżu akwenów wodnych.

W celu utrwalenia wiedzy przekazanej podczas spotkania, dzieci otrzymały kolorowanki i odblaski przygotowane przez BBiZK w dzielnicy Żoliborz.

nadkom. Elwira Kozłowska/rm

  • Policjantka z dziećmi
  • Policjantka z dziećmi
Powrót na górę strony