Aktualności

Podziękowania dla policjantki od pokrzywdzonej

Data publikacji 18.11.2022

Policyjna służba to nie tylko ściganie przestępców, to także pomoc potrzebującym w wielu różnych sytuacjach. Miło jest zarówno policjantom, jak i ich przełożonym, kiedy otrzymują podziękowania za swoją pracę. Na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V wpłynęły podziękowania od pokrzywdzonej, która przyszła złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

Kilka dni temu st. post Dominika Matusik pełniła służbę w dyspozycji dyżurnego w ramach obsługi bieżących zdarzeń. Do bielańskiej komendy zgłosiła się wówczas pokrzywdzona, która stała się ofiarą przestępstwa. Z uwagi na charakter sprawy kobieta była bardzo zdenerwowana samym faktem, że o całej sytuacji musi opowiedzieć osobie obcej.

Ofiarą przestępstwa zajęła się policjantka z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. W sposób profesjonalny i rzeczowy zajęła się pokrzywdzoną, wykazując się przy tym empatią i zrozumieniem. Cierpliwość i wyrozumiałość zaowocowały załatwieniem sprawy w sposób satysfakcjonujący ofiarę przestępstwa.

Pokrzywdzona, kilka dni po wizycie w bielańskiej komendzie na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V insp. Mariusza Idźkowskiego przekazała podziękowania dla st. post Dominiki Matusik. W swoim podziękowaniu napisała: „Była to trudna dla mnie decyzja i kilkakrotnie rezygnowałam. Gdyby nie pani st. post. Dominika Matusik ten dzień mógłby przejść do historii jako jeden z najgorszych w moim życiu. Cierpliwość, wyrozumiałość, szczerość, spokój i bardzo duża doza empatii jakie okazała mi pani Dominika były dokładnie tym czego potrzebowałam.”

Podziękowania i wdzięczność od osób, którym pomagamy, rekompensują trudy często niebezpiecznej pracy policyjnej. Szczególnie jest nam miło, kiedy ktoś pamięta o słowie „dziękuję”.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony