Aktualności

Diler i klient z zarzutami

Data publikacji 21.11.2022

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn związanych ze środowiskiem narkotykowym. 46-latek posiadał przy sobie narkotyki i znieważył funkcjonariusza. U 35-latka policjanci zabezpieczyli prawie kilogram marihuany. Mężczyzna ten odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich wielu osobom. Obaj zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Wobec 35-latka sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Bielan ustalili, że na Wawrzyszewie przebywa mężczyzna, który może posiadać zabronione prawem substancje. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację. Na ulicy Andersena zauważyli dwóch mężczyzn, którzy spotkali się na klatce bloku. Co do jednego z nich policjanci mieli uzasadnione podejrzenia, że handluje on narkotykami.

Najpierw zatrzymany został 46-latek, u którego policjanci znaleźli działkę marihuany. Chwilę później w rękach kryminalnych znalazł się 35-latek. Przy mężczyźnie, w jego mieszkaniu i w piwnicy, funkcjonariusze znaleźli prawie kilogram suszu roślinnego.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnej celi, a narkotyki zostały zabezpieczone. Policjanci ustalili, że 35-latek udzielał narkotyki wielu osobom. Mężczyzna usłyszał zarzut udzielania środków odurzających i posiadania znacznych ilości narkotyków. Za to grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

46-latek usłyszał zarzuty za posiadanie marihuany i znieważenie policjanta podczas wykonywania obowiązków służbowych. Te przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec 35-latka sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz zastosował 3-miesięczny areszt.

podinsp. Elwira Kozłowska/bś

  • Zabepieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki i pieniądze
  • Zabezpieczone narkotyki

Film VID-20221110-WA0001.mp4

Pliki do pobrania

  • 19.21 MB
Powrót na górę strony