Aktualności

Usłyszał 242 zarzuty za oszustwa i usiłowanie oszustwa

Data publikacji 22.09.2022

242 zarzuty za usiłowania oszustwa i oszustwa usłyszał mężczyzna, który trafił w ręce bielańskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcję. 25-latek podając się za różne osoby zakładał konta na stronie zakładów bukmacherskich, a następnie dokonywał zakładów, czym spowodował straty spółki z tytułu odprowadzanego podatku. 25-latek został zatrzymany w Łodzi. Teraz mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji w bielańskiej komendzie zatrzymali mężczyznę na terenie Łodzi, który od września zeszłego roku wprowadzał w błąd spółkę, która w wyniku oszustw popełnionych przez sprawcę poniosła straty w wysokości około 20 000 złotych. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna ten podając się za różne osoby, na stronie zakładów bukmacherskich, dokonywał zakładów, kuponów i wypłat z wygranej kwoty, narażając tym samym spółkę na stratę, z tytułu odprowadzanego podatku. Mężczyzna mógł założyć tylko jedno konto na swoje dane, ale wykorzystując dane innych osób założył takich kont ponad 200. Dzięki kuponom, kótre otrzymał na nowo założone konta, dokonywał zakładów, do kótrych nia miał prawa.

Mężczyzna usłyszał 242 zarzuty za usiłowania oszustwa i oszustwa. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/bś

Powrót na górę strony